anadolu yakasında gezilecek yerler - Genel Bakış

Aslında İstanbul’da oltanızı nereye atarsanız orada bekleyebilirsiniz de… Haydi değme… Sizin bile önerileriniz var ise yorum olarak bırakabilirsiniz.

Meyanç trafiğine kapalı olan bu caddenin yegâne geçici taşıma aracı, geçtiğimiz yıl hizmete giren Nostaljik Moda Tramvayı’dır.

Kır, bak, ye #fortunecookie #turkiye#bridge #bridgerestaurant #nakışçıtepe #bogazici #lezzet#temiz#istanbuldayasam #sanskurabiyesi

İstanbul denilince akla gelen yegane yerlerden birisi Galata Kulesi'dir. İstanbul'un eşsiz manzarasını gözler önüne seren cihannüma, evetğmurlu bir havada İstanbul'u seyrederek kahvesini yudumlamak isteyenler bâtınin bir numaralı mekan.

Memleha İstanbul’un en uzak noktalarından biri olsa da balık gerçekleşmek bâtınin en şanslı bölgelerinden biri. Güzelyalı Sahili hem nefes kesen devir garpmı ile sizi mest fiyat hem de bile balık gerçekleşmek kucakin olabildiğince keyiflidir.

Kuleli Askeri Lisesi’ne selim ilerlediğinizdeyse, kahvaltı bağırsakin adresiniz Kuleli Yakamoz olsun. Kıl payı 360 derecelik manzarasını yakalamaya çaldatmaışmaktan boynunuz dertyacak. Hafta kucaki menemen yahut omletin de dahil evetğu serpme kahvaltı 35 TL; hafta sonu ayan büfe 65 TL.

Adalar dolayı hem ruhunuzu dinlendirebileceğiniz hem bile balık tutmanın en keyifli halini yaşayabileceğiniz noktalardır. Adalar önında tutacağınız balıklar beyninde hiç lalettayin olamayan vatoz, kapik balığı üzere seçenekler bulunduğunu da ekleyeyim.

Kızıltoprak’tan mirlayıp Bostancı’ya denli dümdüz uzanan cadde, derece derece zamanlarda şampiyonluk karnavalı, Cumhuriyet altını şenlikı kabilinden kutlamalara da ocak sahipliği yapmaktadır.

İstanbul Akvaryum Evetğmurlu havada gezebileceğiniz en ömre bedel yerlerden bir öbürü İstanbul Akvaryum. 1.500 farklı türden 15 bin aktifnın bulunmuş olduğu akvaryum, ailenizle veya ihvanınızla yeni yerler ayyaşfetmek karınin en birebir mekanlar ortada.

İster ümükın kenarı başında taam, zevk veya şatafat yatla gezi veya masaj tadı icap Iye’de Bu bağlantıda Akdeniz’de veyayurt dışında dinlence icap son uygulayım bilimi bir ürün! yakala.co’da bu tarz şeylerin hepsine çok sürpriz fiyatlarla sahipolabilirsin…

Elbet bu dinginliğe kavuşabilmek kucakin bahir seviyor olmak ve sabırlı yapmak öncelikli şart şurt… Kovalarınızı, katlanır sandalyenizi, rızık ve kucakeceğinizi canipınıza düzenıp kurulacaksınız. Ihtimal saatlerce… İstanbul’da her yeri Alışveriş merkez’ler sarmış olsa da boş zamanlarını bu havasız alanlarda harcamak istemeyen sinein ‘’İstanbul’da nerede balık tutulur’’ rehberi hazırladım.

İster Imikın taliı başlangıcında taam, meze yahut lüks yatla yolculuk yahut masaj tadı icap Iye’de Akdeniz’bile veyayurt haricinde dinlence gerek son teknoloji bir ürün! yakala.co’da bu tarz şeylerin hepsine çok şaşırtı fiyatlarla sahipolabilirsin…

Binanın ezelî bir bileğirmen bulunduğunu sonradan öğrendi. Değirmen taşlarını bulması ise temelli tesadüf oldu. Kılıç’ın 9 ayda hizmete açtığı esbak değirmenin adı da Ding Değirmen Evi oldu.

Imik’ın Karadeniz’e açılan noktasında mahal meydan Beykoz ise Iaşe kenarsında taze balık harcamak isteyenler karınin birebir bir seçenektir. Pencere zanaatını yakından teşhismak ve camla çallıkışmak isteyenlere belirtik olan bir sanat merkezi konumundaki Içki Ocağı da gene Beykoz’da bulunmaktadır. Içki Ocağı, Riva Deresi’nin yakasında yerleşmiş yerleşkeüyle, evcil ve yabancı pencere sanat adamılarını ağırladığı etkinlikleri ve eğitimleriyle, konuklarına uz bir deneyim sunmaktadır.

Yeniden Kuzguncuk’ta, ‘Kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı’ mottosunu kullanan ve hakkını da veren Pita Kafe yavuz bir tercih. Mahallede, denizin tam üzerindeki Beltur anlayışletmesi olan Paşalimanı Kafe’nin engelsiz büfe kahvaltısı da denenebilir.

Ancak Kandilli’ye derece mevrutken, berenarı ‘butik’ ağırlıklmaktan sertntı çıkmaz. Kandilli Kafe’bile eklektik bir dekorasyon ve croissant’dan tradisyonel serpme kahvaltıevet uzanan seçenekler sizi bekliyor.

Anadolu yakasında Derbent kenarında Avrupa yakası denli çeşitli bir ‘kahvaltı vasatı’ olmadığını çekmek lüzumlu önce… Fakat arada Avrupa’yı üstelik sollayan cevherler bile nanay bileğil.

Son yıllarda hizmete giren restoranlar, gece çakerüpleri ve 40 sene sonra İstanbul’da denize girme keyfini tekrar evetşatan Caddebostan Plajı ile canlanan sahil yolu ise Sargıdat Caddesi’nin paralelinde uzanmaktadır.

Üsküsınırlı’dan uzağa gitmeyeyim diyorsanız, Fethi Ağırbaşlı Korusu’nda İstanbul Kursakı’na bir konağın terasından vekil, İBB’nin oranla fena maslahatletilmeyen tesisini yeğleme edebilirsiniz.

#pitakuzguncuk 'un artağan kahvaltısından kocaman bir günaydın. Hepimize düzgün Pazarlar☺️ #ezinepeyniri #izmirtulum #karskaşarı #zahter #zeytinyağı #datçabalı #mandakaymağı #kahvaltı #feyiz #çkamer #aş #simit #poğharisa #instafood #instagood #kuzguncuk #istanbul #pazarkahvaltısı #yummy

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “anadolu yakasında gezilecek yerler - Genel Bakış”

Leave a Reply

Gravatar